Μελέτη και σχεδιασμός λειτουργίας ενός πρότυπου πλαισίου διαλόγου – φόρουμ για την ανεργία και την προώθηση της απασχόλησης. Η διασύνδεση της προσφοράς και της ζήτησης εργασίας και οι εξωτερικές οικονομίες απέναντι στο θέμα της απασχόλησης, είναι τα δύο βασικά ζητήματα στα οποία καλείται να απαντήσει η μελέτη αυτή.
Η μελέτη εκπονήθηκε από τον Γιάννη Ζήση και την μκο ΣΟΛΩΝ στα πλαίσια υλοποίησης πρότασης του προγράμματος «ΤΟΠΙΚΕΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ» που υλοποίησε το «ΒΟΙΩΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ».
|
ΦΟΡΟΥΜ – ΚΟΜΒΟΣ ΔΙΚΤΥΩΣΗΣ